Yağmurlu bir kış gününde güçlerini birleştirip enerjiye dökmek isteyen biz, mucizelerin yaşandığı bir günde ilk tohumumuzu toprağa attık. Tıpkı hamile bir kadının karnındaki bebeği büyütmesi gibi biz de sevgimizle fikirlerimizi büyütüp olgunlaştırarak Lina’yı doğuma hazırladık. Vakti geldiğinde Lina’mız toprağı delip ilk yeşil dalını bize gösterdi.

Geriye dönüp baktığımızda ekibimizin bir araya gelmesi tesadüf gibi görünse de hayatta tesadüflerin olmadığına, her şeyin insan yaşamında bir anlamı olduğuna inanıyoruz. Buradan ve bilgi birikimimizden güç alarak Lina’yı kurduk. Lina‘ hurma fidesi’ anlamına gelmektedir. Hurma meyvesinin oluşumu ilginç şekilde metaforik olarak insan yavrusunun oluşumuna çok benzer. Bir hurma ağacının meyve vermesi için dişi ve erkek ağacın bir arada olması gerekir. Tıpkı insanoğlunun oluşumu gibi. Bu yüzden Lina bizim için aileyi ( anne-baba ve çocuğu) ifade eder.

Bizim çalışma kitlemiz çocuk ve ebeveynlerden oluşmaktadır. Hedefimiz, etik ve bilimsel anlayışımızla bilgimizi ve deneyimimizi birleştirerek çocuklarınıza ve size zorlandığınız alanlarda yol göstermektir.